сите категории
EN

Reactive color glaze ceramic 550ml / 19oz jumbo cup grey,yellow, white

Reactive color glaze ceramic 550ml / 19oz jumbo cup  grey,yellow, white

Место на потекло:

КИНА

Бренд име:

550ml / 19oz џамбо чаша

Број на моделот:

XN18042N

Потврдување:

SGS TEST / CIQ


Минимална Подреди Кол:

2000 парчиња / боја / дизајн

цена:


Пакување Детали за:

Масовно пакување

Време на испорака:

60-70 дена откако ќе го добиеме депозитот

Начин на плаќање:

Депозит од 30%, биланс наспроти копија на испорака документи.

Набавка Способност:

1500000 парчиња / месец


Опис


Тоа е еден вид реактивна глазура, двапати застаклена. Ефектот на екранот е природен и исклучителен. Нежна глазура со рачно насликана.


спецификација

Точка бр

Опис

големина

(Дија * Н * Б см)

CY

(Ml)

GW / NW (кг)

CBM

( m3 )

Пакување

(внатрешно / надворешно)

XN18042N

каменина

џамбо чаша


11.9 * 7.8 * 6

550

15.8 / 16.8

0.05


6 / 36Предност

● A&B grade products

● Material optional : porcelain,new bone china, stoneware

● Samples offer

● Customized Design Available

● Small amount order accepted

● Provide professional, personalized, all-weather, all-round service


Пакување

Кутија за подароци

Боја кутија

Покажувач

Color sleeve


PVCbox


Metal stand


Изложба

Контакт