сите категории
EN

Врежана керамичка вечера со глазура во боја, поставена вечера од 16 парчиња / сет за вечера 18 парчиња

Врежана керамичка вечера со глазура во боја, поставена вечера од 16 парчиња / сет за вечера 18 парчиња

Место на потекло:

КИНА

Бренд име:

16pcs dinner set / 18pcs dinner set

Број на моделот:

XN19117

Потврдување:

SGS TEST / CIQ


Минимална Подреди Кол:

4000pcs/color/set

цена:


Пакување Детали за:

Масовно пакување

Време на испорака:

60-70 дена откако ќе го добиеме депозитот

Начин на плаќање:

Депозит од 30%, биланс наспроти копија на испратни документи.

Набавка Способност:

1500000 парчиња / месец


Опис


Our dinner sets have various shape.Moderate serving capacity,practical and beautiful.Make in Multiple processes.Safe and environmentally friendly.


спецификација

Точка бр

Опис

големина

(Дија * Н * Б см)

GW / NW (кг)

CBM

( m3 )

Пакување

(внатрешно / надворешно)

XN19117


каменина

16pcs dinner set

18pcs dinner setdinner plate:

26.5 * 2.5 * 17

dessert plate:

21.5 * 2 * 14

800ml bowl:

15 * 8 * 9

330ml mug:

8 * 10 * 5.514 / 5.5

17.8 / 19.3


0.048

0.0521set / 2sets

1set / 2sets